אשקלון.jpg
 

דף הבית >  מאמרים >  בהוד והדר נחנך מקווה בחדרה

בהוד והדר נחנך מקווה בחדרה
 


מקווה טהרה חדש ומפואר נחנך ע"י ארגון טהרת הבית  בעיר חדרה לאחר 12 שנים בהם היה סגור 

 

12 שנים רצופות עמד בעיר חדרה השלד של בניין המקווה בשכונת ניסן הוותיקה במרכז העיר, באותו המצב בדיוק. התושבים הרבים באזור שהיו צריכים לנדוד רחוק וללכת קילומטרים רבים אל מקווה, פנו אל גורמי העירייה שוב ושוב אך המצב נשאר כפי שהיה בתחילה. לאחר פנייה של רבני העיר לארגון 'טהרת הבית' שייטול על עצמו את שיפוץ והמשך בניית המקווה, גייסו בסייעתא דשמיא ראשי הארגון את הסכום שנדרש להשלמת המבנה והשבוע לאחר עבודה של חצי שנה במקום, נפתח המקווה המהודר והמרווח.

בחנוכת המקווה שנערכה ברוב פאר והדר, השתתפו, נשיא ארגון 'טהרת הבית' הגאון הרב בן ציון מוצפי שליט"א, רבה של חדרה הגר"ש ביטון שליט"א, שר הדתות דוד אזולאי ורבנים ואישי ציבור מהעיר.

בדבריו של נשיא הארגון הגאון ר' בן ציון מוצפי הוא שיבח והוקיר את אנשי הארגון טהרת הבית שעוסקים יום וליל במהפכה אדירה של טהרה ובתקופה האחרונה זכה לבניית מקוואות רבות ברחבי הארץ.  כמו"כ הביע את כאבו הגדול על מאות ישובים ושכונות בהם עדין אין מקוה טהרה 

רב העיר חדרה, הגר"ש ביטון דיבר בחנוכת המקווה כי "כבר מהרגע הראשון ששמעו בארגון 'טהרת הבית' על המקווה שסגור 13 שנה, זכינו שהוא לקח על עצמו את המשימה ובתוך 4 חודשים המקווה המשופץ מהמסד ועד לטפחות עמד על תילו".

שר הדתות הרב דוד אזולאי אמר בכנות באירוע כי המשרד בראשו הוא עומד לא יכול לענות לכל בקשה ובקשה  ולצערו כך גם במקרה הזה, "אני שמח שארגון 'טהרת הבית' מצליח לפעול ביתר שאת ועוז במקומות שלצערי אין תקציב מהמדינה  - עלינו ללמוד מהארגון 'טהרת הבית' שעושה זאת בהצלחה רבה ביותר".