אשקלון.jpg
 

דף הבית >  מאמרים >  כנס חיזוק בערב חג השבועות

כנס חיזוק בערב חג השבועות
 

ארגון טהרת הבית קיים בערב חג השבועות כנס חיזוק למתקרבים מהמושבים והקיבוציםבאירוע מפואר ונכבד לכבודה של תורה וקדושה, נערך ערב מרגש ומרומם עבור ציבור יקר וחשוב הפועל לריבוי הטהרה בכל קצוות הארץ, באולם שעל יד שריד בית מקדשנו ובהשתתפות נשיא הארגון הרב בן ציון מוצפי שליט"א ורב הכותל והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ שליט"א. סביב שולחנות ערוכים ישבו המתאספים הרבים שהתרגשו ביותר לבוא אל המעמד, המייקר ומעריך את פועלם להרחבת גבולות הקדושה והטהרה במקום מגוריהם. בין הנוכחים שהתכבדו ליטול חלק באירוע נכחו גם כאלה שזה עכשיו פסעו את פסיעתם הראשונה בעולמה של תורה וטהרה, ושמעו בפעם הראשונה את עוצמת וחשיבות העניין אשר בכל זה תלויה ועומדת בנייתו של העם היהודי ובסיסו של כל בית בישראל.    

ראשי ארגון 'טהרת הבית' ציינו באירוע בסיפוק רב את ההצלחה בבניית המקוואות בכל הארץ והודו לכל השותפים בדרך אשר מסייעים לשמירת הטהרה בארץ ישראל וכן להגברת המודעות בציבור הכללי, ובפרט לאחר המציאות החדשה שקמה ע"י ארגון 'טהרת הבית' במקוואות פאר נוחים ומשוכללים המסייעים לכל הבאים בשעריהם להתעלות בדרכי הטהרה, להיות מרומים ולחיות את חייהם בחיי קדושה.

משך שעות ארוכות, האזינו המשתתפים לשיחות רבני ארגון 'טהרת הבית' שחיזקו, עודדו והדריכו בנושאים ההלכתיים וההשקפתיים של מפעלות הארגון. נשיא הארגון, הגאון הגדול הרב בן ציון מוצפי שליט"א אמר בדבריו כי אין מתאים יותר מאשר ההתכנסות שכזו בערב חג מתן תורה בו נאמר "הגבל את העם וקדשתו", בכדי לשבת יחדיו ולייקר את כל העושים במלאכת הקמת המקוואות בהידור רב ובפיקוח הלכתי, "לקבל את התורה צריך להיות כלי ראוי ומתאים להחזיק זאת – אשריכם שזכיתם להיות מהעושים כדי שלכל יהודי מעם ישראל יהיה את האפשרות להיטהר ולהתברך בברכות התורה". בכאב גדול ובקול דומע מנה הגאון הרב מוצפי שליט"א רשימת יישובים ושכונות בהם אין מקווה, כשהוא מציין שזה עוד רק חלק קטן ויש לדאבוננו מאות מקומות נוספים בהם אין בכלל מקוואות. "כולנו תפילה כי תסור החרפה הזאת מארצנו ונזכה לראות במהרה בבניינם של עוד מקומות טהרה בכל יישוב ושכונה, אכי"ר" סיים הגאון הגדול הרב בן ציון מוצפי שליט"א.

רב הכותל והמקומות הקדושים, הרב שמואל רבינוביץ שליט"א הפליג בדבי שבח לראשי הארגון והדהים את הנוכחים בכמה סיפורים מרגשים ומעוררים על אלו שהצטרפו  והרחיבו את גבולות הקדושה והטהרה וזכו לדברים הרבה.

רגע מרגש במיוחד התרחש בכינוס שעה שדיבר בפני המשתתפים, אל"מ אודי להב מפקד בסיס עובדה בחיה"א, אשר סיפר על האושר הרב שנפל בחלקו להיות שותף לפעילות הארגון, "חוויתי ונכחתי במקומות רבים ולמדתי כי השמירה הכי טובה ומיוחדת שיש זה הטהרה אשר ללא ספק ארגון טהרת הבית הוא החלוץ בשטח שפועל ויוזם במקומות אשר לפניהם אף אחד לא פעל כלום בכדי שיהיה לכל יהודי את האפשרות".