דף הבית >  אודות טהרת הבית

אודות טהרת הבית
 

מדרום ועד צפון, מבסיס חיל האוויר עובדה הסמוך לאילת, ועד לישוב אבני איתן שברמת הגולן, פרושים עשרות המקוואות של ארגון טהרת הבית ומפיצים את בשורת הטהרה בישראל.

ארגון טהרת הבית הוקם בשנת תשס"ח (2005) ושם לו למטרה לחולל מהפכה בתחום הטהרה בארץ ישראל. לא עוד מקוואות מוזנחות, לא עוד נשים המסתייגות מטבילה בגלל סיבות חיצוניות. המקוואות בארץ עומדות לשנות את פניהן, ולשדרג את חווית הטבילה לחוויה רוחנית ואסתטית גם יחד.

המהפכה בעיצומה. מאז הוקם ארגון טהרת הבית, מתווה הרב בן ציון מוצפי שליט"א את דרכו של הארגון בחזון הטהרה להגדיל את תודעת הטהרה ולהביא אל בנות ישראל את בשורת הטהרה בפאר והדר. כמאה מקוואות הוקמו מאז יצא הארגון אל דרכו, מקוואות שנבנו מהמסד עד הטפחות מתוך הבנה בחשיבות מצוות הטהרה והשפעתה לדורי דורות.

כמעט בכל מקום על המפה תמצאו את מקוואות הטהרה של "טהרת הבית", מקוואות המתאפיינים בבנייה מעוצבת המתאימה את עצמה לתנאי הסביבה ולאופי התושבים בה, דגש רב ניתן לעיצוב החיצוני של כל מקווה, מחדר הכניסה ועד לבור הטבילה, הריצוף, הריהוט, התאורה, ואפילו האביזרים הקטנים ביותר זוכים לתשומת לב מיוחדת, במטרה לתת תחושה נעימה ומפנקת לכל אישה שתבקר במקוה הטהרה. החדרים מעוצבים בצורה המשדרת רוגע ושלווה, וחדרי הטבילה וההכנה יוצרים תחושה של ספא מפנק המאפשר לנשים להגיע למקוה בתחושת שלווה ורוגע ולקיים את הטבילה בשמחה ובאהבה.

ואכן, אין דבר שמשמח יותר מאשר לשמוע תגובות מאותם מקומות שבהן מספר הטבולות הלך והתמעט, כי מאז נחנך המקוה של "טהרת הבית" עלה מספר הטובלות באופן משמעותי, ושמעה של החוויה המיוחדת מתפשט וכמות הנשים המבקשות לקיים את מצוות הטהרה הולך וגובר.

פעילות מבורכת זו מתאפשרת אודות לנדיבות לבם של מאות ואלפי אנשים שזוכים להבין כי עתידו של עם ישראל תלוי במצוה זו, ומרימים את תרומתם בנדיבות לב להקמת מקוואות טהרה בישראל. תרומה לתרומה מצטרפת ומאפשרת ממש ברגעים אלו להשלים את בנייתו של מקווה טהרה נוסף.